czwartek, 5 sierpnia 2010

Twilite "Else" [EP]


W oczekiwaniu na drugą płytę duet Paweł Milewski i Rafał Bawirsz podarowali nam pare miesięcy temu EP, które można sobie z czystym sumieniem ściągnąć stąd.
"Else" to ledwo trzy piosenki, jednak to świetny wstęp do twórczości Twilite dla tych, którzy panów jeszcze nie znają, a ci co znają i kochają to mogą tylko za tę płytę podziękować.
Pierwszy utwór "Fire" to zachwycająca kompozycja, jedna z najpiękniejszych jakie Twilite ma w swoim repertuarze. Mój numer jeden. "Fire" to z pozoru delikatna, a w rzeczywistości okrutna piosenka, a ja uwielbiam takie okrutne piosenki, już na początku słyszymy wyśpiewane miękkim wokalem słowa: "I am the greatest liar you never track me down don't stop trying this is fun", dalej jest tylko lepiej. Niewinny głos i lekka muzyka plus taki tekst to jedno z moich ulubionych połączeń.
"Wake Up" i "Another Day" nie mają już tej magicznej mocy, ale oprócz tego niczym nie ustępują "Fire".
Ta EP-ka to bardzo miły prezent po który koniecznie należy zgłosić się pod wcześniej podany przeze mnie adres. Jeśli będziecie mieli okazję posłuchać Twilite na żywo to z niej skorzystajcie, bo nic tak nie poprawia humoru jak nastrojowe, akustyczne granie.


Poznaj i pokochaj

4 komentarze:

 1. ściągam właśnie ich płytkę, bo muszę się zaznajomić przed koncertem The Whitest Boy Alive - supportują, prawda? ;) swoją drogą, bardzo podoba mi się sposób w jaki piszesz o muzyce i płytach <3 od siebie i muzycznie. pozdrawiam i pewnie będę zaglądać tu częściej w poszukiwaniu nowej-starej muzyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, będą supportować The Whitest Boy Alive i bardzo mnie to cieszy. Cieszę się też, że podoba Ci się to jak piszę o muzyce :) Do zobaczenia na koncercie The Whitest Boy Alive i oczywiście Twilite, jeśli wybierasz się na ich warszawski występ :)

  OdpowiedzUsuń
 3. a wybieram, wybieram się ;) miałam problem z ekipą i dylemat czy jechać czy nie, ale muszę zobaczyć WBA na żywo i poczaruję Erlenda nawet sama ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze mam problem z "ekipą" ;) Jestem samotną duszą koncertową :P Nie będziesz go czarować sama, bo ja będę tam na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń